Svijet poznatih i slavnih na meti Paula Coelha - Reuters
Oni koji imaju dobar izgled ili novac ili jedno i drugo, svake se godine sjate na kanskoj rivijeri, pa se uzrujaju zbog najezde partijanera koji ne mogu spavati zbog briga oko toga što će sutra obući i koji sanjaju o tome kako će biti zamijećeni na idućem velikom događanju u svijetu zabave.
"Rekao sam sam sebi, ti ljudi ovdje troše cijelo bogatstvo, ali u čemu je zabava? To je bilo pitanje koje sam si postavio. I zašto se tako ponašaju? Od toga je krenulo pisanje romana o svijetu poznatih i slavnih i njihovim vrijednostima."
Coelho nadodaje kako se više radi o propitivanju ljudske opsesije slavom i praćenjem mode, a da je roman tek u drugom planu i kritika svijeta bogatih i slavnih.
"Želio sam razumjeti taj svijet. Najlakše je kritizirati … ne radi se o tome je li nešto dobro ili loše, radi se o stvarnosti koju pokušavam razumjeti"
Cijeli članak možete pročitati
ovdje .